Charlie Puth amerykański piosenkarz, we wrześniu 2009 roku zaczął publikować swoje nagrania muzyczne w serwisie YouTube, najbardziej został rozpoznawalny dzięki wspólnemu duetowi z Meghan Trainor do piosenki “Marvin Gaye”.

W kwietniu 2017 roku swoją premierę miała piosenka “Attention” a w październiku tego samego roku “How Long”. Każdy był przekonany, że te piosenki zostały napisane o jego byłej dziewczynie Belli Thorne. Charlie w wywiadzie dla Billboard nie mówiąc wprost, sugeruje, że te piosenki zostały zainspirowane Gomez.

„To piosenka o pewnym momencie w życiu, gdy ktoś mi bliski zaczął zabiegać o uwagę kogoś innego. Gdy to zrozumiałem, zakończyliśmy to. Też mogłem zrobić pewne podejrzane rzeczy, a ona mogłaby mnie spytać: ile to jeszcze będzie trwało?”

“Nie całuję i nie mówię naraz, ale jedynym sposobem, w jaki taka piosenka może się wydawać prawdziwa, jest to, że za kulisami dzieje się coś innego, i to właśnie działo się … Bardzo krótkotrwały, bardzo mały, ale bardzo wpływowy i naprawdę mnie to zepsuło, staram się przedstawić to w najlepszy możliwy sposób: To nie było tak, że byłem jedyną osobą w jej głowie “- wyjaśnia Charlie.

“Ona wywołała tak dobre emocje w tej piosence, praca z nią była przyjemnością” dodaje Puth. “Dlatego zawsze z przyjemnością ją śpiewam, mimo że pochodzi z mrocznego punktu w moim życiu.”