Eurowizyjny Tydzień z The Pop Hub Poland trwa! Dziś zapraszamy Was na przypomnienie tego co działo się na Eurowizji w 2014 roku, kiedy to Polska powróciła do konkursu po dwóch latach przerwy. Miłej lektury! 🙂

W 2013 roku Eurowizję wygrała Emmelie De Forest z piosenką “Only Teardrops”, dzięki której w 2014 roku Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się w Kopenhadze, stolicy Danii.

59. Konkurs Piosenki Eurowizji odbywał się w dniach 6 i 8 maja – półfinały oraz 10 maja 2014 – finał. W Eurowizji wzięło wtedy udział 37 reprezentantów różnych krajów, w tym Polski.

Hasłem przewodnim Eurowizji w 2014 roku było #JoinUs czyli Dołącz Do Nas.

Cleo z piosenką “My Słowianie – We Are Slavic” reprezentowała nasz kraj. Awansowała do finału, w którym zajęła 14. miejsce.

Jak widać na załączonym video – Cleo towarzyszyły tancerki oraz modelki w strojach słowiańskich. Jedna z nich “ubijała masło”, co nie umknęło uwadze basisty 5 Seconds Of Summer. Calum Hood skomentował to na swoim Twitterze.

Dodatkowo wśród reprezentantek Niemiec – zespołu Elaiza była Elżbieta Steinmetz – piosenkarka mająca polsko-ukraińskie korzenie, której wokal słyszymy w “Is It Right”. Elaiza zajęła w finale konkursu 18. miejsce.

Poniżej przedstawiamy pełne wyniki Eurowizji w 2014 roku.

59. Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała drag queen z Austrii – Conchita Wurst z piosenką “Rise Like A Phoenix”, drugie miejsce zajęła holenderska formacja The Common Linnets w utworze “Calm After the Storm”, a trzecie reprezentantka Szwecji – Sanna Nielsen z “Undo”.