Ciąg dalszy Eurowizyjnego Tygodnia z The Pop Hub Poland. Dzisiaj bierzemy na rozkład Eurowizję w 2015 roku. 🙂

60. Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się w Wiedniu, po ubiegłorocznej wygranej Conchity Wurst. Półfinały odbyły się 19 i 21 maja, a finał 23 maja 2015 roku. Wzięło w nim udział 40 reprezentacji różnych krajów.

Był to pierwszy Konkurs Piosenki Eurowizji, którego gospodarzem były same kobiety – Alice Tumler, Arabella Kiesballer oraz Mirjam Weichselbraun. Conchita Wurst zajmowała się przeprowadzaniem wywiadów w green roomie.

Hasłem przewodnim Eurowizji 2015 było #BuildingBridges – Budujemy Mosty.

W Wiedniu odbył się wtedy jubileuszowy – 60. Konkurs Piosenki Eurowizji. Z tej okazji gospodarze zaprosili Australię do uczestnictwa w konkursie, która zaproszenie to przyjęła. Reprezentantem Australii został Guy Sebastian z utworem “Tonight Again”.

Reprezentant Australii był gościem Eurowizji, a więc nie musiał kwalifikować się do udziału w finale poprzez półfinał. W ostatecznej klasyfikacji australijska piosenka zajęła 5 miejsce.

Polskę reprezentowała Monika Kuszyńska z emocjonalnym utworem “In the Name of Love”. W finale zajęła ona 23. miejsce.

Poniżej zobaczycie jak prezentuje się klasyfikacja finałowa 60. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Konkurs w Danii wygrał Szwed Mans Zelmerlow z utworem “Heroes”, drugie miejsce zajęła reprezentantka Rosji – Polina Gagarina z “A Million Voices”. Podium uzupełniło trio z Włoch – Il Volo z piosenką “Grande Amore”.