Po problemach z byłą wytwórnią Columbia Records, Chloe Howl postanowiła zostać niezależną artystką.

Znana z singla “Rumours” z EPki o tym samym tytule co jakiś czas wydaje nowe piosenki. Najnowsza propozycja to “In The Middle (Sad Banger)” i zostanie wydana w piątek 7 czerwca.

W listopadzie 2018 artystka wydała EPkę “Work”, oficjalnie debiutancką. Dlaczego debiutancką? Sytuacja z Chloe jest dość zawiła. W 2013 roku Chloe związała się wytwórnią Columbia Records, należąca do Sony Music Entertainment i dzięki niej miał zostać wydany debiutancki album z siedemnastoma utworami, jednakże premiera albumu była kilkakrotnie przesuwana, aż doprowadziło to do odejścia Chloe z wytwórni i postanowiła zrobić sobie kilkuletnią przerwę, tworząc po cichu nowe piosenki.

W 2017 roku, dwa lata po wydaniu ostatniego singla “Bad Dream”, Chloe wróciła z nowym singlem “Magnetic”, który początkowo zapowiadał nadchodzący debiutancki album artystki. Niedługo potem wyszedł singiel “Do It Alone”. Oba single zostały dość ciepło przyjęte przez fanów artystki, lecz nie zostały docenione na tyle dobrze, by Chloe mogła w końcu wydać swój pierwszy album.

Nie wiadomo czy nowy singiel zapowiada jakiekolwiek wydawnictwo, tudzież kolejną EPkę.